Протокол реагування за надзвичайної події

Протокол реагування за надзвичайної події, спалаху екзотичної чи несподіваної хвороби серед тварин, ймовірного отруєння чи катастрофи з жертвами серед тварин

Наведена нижче процедура описує невідкладні дії, яких варто вжити за надзвичайної події, з моменту підозри екзотичної чи несподіваної хвороби, тобто, захворювання та/чи смерті тварин, до прибуття представника компетентного органу чи територіального ветеринарного органу.

Негайно повідомити

Повідомлення є найважливішим кроком, і це варто зробити в першу чергу. Про підозру екзотичної чи несподіваної хвороби та/чи смерть тварин представника ветеринарного органу слід повідомити за телефоном з місця спалаху чи прецеденту з жертвами серед тварин.

Рекомендується зберігати у власному телефоні офісні та мобільні контактні дані найближче розташованих до Вас працівників ветеринарної служби та ветеринарного органу. Залишати повідомлення на автовідповідачі недоречно. Якщо ці співробітники у цей час недоступні, зателефонуйте, будь-ласка, на цілодобову гарячу лінію Держпродспоживслужби (компетентного органу) за номером (044)-364-77-80 чи 050-230-04-28.

У першому телефонному повідомленні Вам слід надати наступну інформацію:

  • охарактеризувати подію, вказавши назву, якщо відомо, екзотичної чи несподіваної хвороби чи її ознаки або ж характер підозри;
  • прізвище, ім'я та по батькові власника та/або керівника постраждалого господарства чи ферми тварин;
  • повну адресу та номер телефону керівника об'єкта, на якому стався цей прецедент;
  • вид та хоч приблизну кількість тварин на території постраждалого господарства чи ферми тварин (включаючи диких поневолених тварин);
  • вказати які види тварин уражені (статево-вікові їх групи та чи є загиблі тварини);
  • кількість хворих та за наявності, мертвих тварин;
  • дату, коли вперше було виявлено проблему чи хворобу;
  • характер клінічних ознак і виражених уражень, що спостерігаються у хворих тварин;
  • кількість сприйнятливих тварин, що нещодавно покинули та/або були завезені на територію постраждалого господарства чи ферми.
Інші заходи

До прибуття представника компетентного органу чи територіального ветеринарного органу - потенційно інфікованих тварин варто ізолювати та утримувати в надійно огороджених загонах, дворах, клітках чи інших спорудах. У деяких господарствах організувати це досить складно.

Тварин, потенційно заражені продукти тваринництва та фоміти (будь-які предмети та істоти, контаміновані (забруднені) патогенними мікроорганізмами, паразитами чи отрутою, при контакті з якими виникає ризик зараження чи отруєння. Типовими фомітами є предмети догляду за тваринами, транспорт, одяг, поверхня шкіри та волосся людей і тварин) заборонено виводити, виносити та вивозити з території цього господарства. Якщо підозрюваний збудник цієї хвороби здатен переноситись повітрям на значні відстані (наприклад, Ящур - вітром), то хворих тварин слід перемістити подалі від кордонів ферми.

Жодну тварину, продукцію тваринного походження та побічні продукти не варто переміщати по фермі чи за її межі до прибуття представника ветеринарного органу.

Виїзд з території

Перед виїздом з господарства, біля воріт ферми слід провести ретельну особисту дезінфекцію. Вимити та знезаразити водонепроникний верхній захисний одяг дезінфікуючим засобом перед зняттям та занурити його у ємність із дезінфектантом після зняття. Ретельно вимити руки та вмитись, перш ніж переодягнутися. Повернувшись додому, прийміть душ і виперіть одяг, в якому ви побували на підозрілому об’єкті.

Фахівцям ветеринарної служби та іншим особам, які обстежували підозрюваний спалах екзотичної чи несподіваної хвороби та відвідували підозрілий об’єкт, заборонено відвідувати будь-які інші господарства і ферми та мати будь-які контакти зі сприйнятливими видами тварин, до відповідного розпорядження компетентного органу чи територіального ветеринарного органу.

Додаткова інформація

Для отримання додаткової інформації зв’яжіться з офісом ветеринарного органу.

Телефон: (044)-364-77-80 чи 050-230-04-28 або електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..